Parcel Report

Property Report for 7665-19-4516

Parcel Information

• Parcel ID:  7665-19-4516
  • Parcel Address:  11178 US 19 N
  • Neighborhood Name:  Qualla Comm Outer
  • Property Description:  LT 2A REV BLK 1 FISH PONDS
  • Sale Date:  2016-09-15
  • Sale Price:  $0
  • Plat Reference:  None
  • Transferring Reference:  2161/137
  • Township:  QUALLA
  • Assessed Acres:  2.27

    Ownership Information

• Owner Name #1:  HART, JACKIE S TRUSTEE
  • Owner Name #2:  None
  • Mailing Address 1:  PO BOX 124
  • Mailing Address 2:  None
  • City/State/Zip:  MINNEOLA FL 34755
  • Owner Account:  177533

    Tax/Value Information

• Fire District:  QUALLA PC 10
  • Building Value:  $108,839
  • Land Value: $209,300 
  • Assessed Total Value:  $318,139

    Zoning Information

• Zoning District:  None
  • Zoning Area:  None