Parcel Report

Property Report for 7611-30-4873

Parcel Information

• Parcel ID:  7611-30-4873
  • Parcel Address:  15 CRACKERJACK LN
  • Neighborhood Name:  Barkers Creek Rd
  • Property Description:  OFF BEECH TREE RD
  • Sale Date:  2020-10-01
  • Sale Price:  $0
  • Plat Reference:  None
  • Transferring Reference:  2278/887
  • Township:  BARKERS CREEK
  • Assessed Acres:  1.95

    Ownership Information

• Owner Name #1:  COOK, WILLIAM K JR TRUSTEE
  • Owner Name #2:  None
  • Mailing Address 1:  PO BOX 1001
  • Mailing Address 2:  None
  • City/State/Zip:  FERNANDINA BEACH FL 32035
  • Owner Account:  185747

    Tax/Value Information

• Fire District:  QUALLA 5 MI
  • Building Value:  $153,381
  • Land Value: $48,790 
  • Assessed Total Value:  $202,171

    Zoning Information

• Zoning District:  None
  • Zoning Area:  None