Parcel Report

Property Report for 7586-93-9966

Parcel Information

• Parcel ID:  7586-93-9966
  • Parcel Address:  103 SOUTHSHORE DR UNIT A1
  • Neighborhood Name:  Bear Lake Res Mtn Lodge
  • Property Description:  BLD B3 UN A1 MTN LODGES
  • Sale Date:  2021-07-26
  • Sale Price:  $330,000
  • Plat Reference:  16/352
  • Transferring Reference:  2308/1321
  • Township:  CANADA
  • Assessed Acres:  0.01

    Ownership Information

• Owner Name #1:  JORDAN, ROBERTA L
  • Owner Name #2:  None
  • Mailing Address 1:  PO BOX 147
  • Mailing Address 2:  None
  • City/State/Zip:  TUCKASEGEE NC 28783
  • Owner Account:  185270

    Tax/Value Information

• Fire District:  CULLOWHEE 5 MI
  • Building Value:  $327,203
  • Land Value: $100,000 
  • Assessed Total Value:  $427,203

    Zoning Information

• Zoning District:  None
  • Zoning Area:  None