Parcel Report

Property Report for 7528-39-4384

Parcel Information

• Parcel ID:  7528-39-4384
  • Parcel Address:  24 SUPOOH LN
  • Neighborhood Name:  Timbuktu Road
  • Property Description:  LT 3 OFF GREENWAY RD
  • Sale Date:  2011-07-01
  • Sale Price:  $0
  • Plat Reference:  19/44
  • Transferring Reference:  1899/342
  • Township:  SAVANNAH
  • Assessed Acres:  1.11

    Ownership Information

• Owner Name #1:  PERKINS, SUSAN
  • Owner Name #2:  None
  • Mailing Address 1:  26000 SW 182ND AVE
  • Mailing Address 2:  None
  • City/State/Zip:  HOMESTEAD FL 33031
  • Owner Account:  163234

    Tax/Value Information

• Fire District:  SAVANNAH 5 MI
  • Building Value:  $271,518
  • Land Value: $21,910 
  • Assessed Total Value:  $293,428

    Zoning Information

• Zoning District:  None
  • Zoning Area:  None